SEO

2019’DA SEO’YU GELİŞTİRME

Bir işletmenin çevrimiçi görünürlüğü son yıllarda önemli hale geldi. Google’da gösterilmiyorsanız, aslında varolmazsınız. Google’ın algoritmaları zaman zaman değişirken, önemli kalması gereken sabit özellikler var. Bunlar arasında, İspanyolca konuşan ülkeler de dahil olmak üzere, dünyanın en önemli hızları arasındadır.

Çok uluslu, küçük bir işletme veya çevrimiçi bir mağazanın tasarımını düşünüyorsanız , Google’da konumlandırmanın internette görünürlüğü sağlamak için işletmenizin önceliklerinden biri olması önemli değildir. Google algoritması üzerinde önemli bir etkiye sahip olan birçok tasarım faktörü var, hız, içeriğin netliği ve bağlantılar SEO için temel unsurlar .

Bir web sitesinin hızının oynadığı rol gerçekten önemlidir, çünkü söylediğimiz gibi algoritmada kullanılmaya ek olarak, kullanıcıları sitede daha uzun süre tutar, çıkış oranlarını düşürür ve aslına uygunluğu arttırır, Sitenin hızı iyi ve uzun vadeli bir konumlandırma yapmamızı sağlayacaktır, ancak performans iyileştirmelerinin kısa vadede ilgili bir değişikliğe yol açmasını beklememeliyiz.

Çevrimiçi ticaret gibi ortamlarda, kullanıcıyı web sitesinde tutmak kesinlikle önemlidir, bu makalede hızı artırmak için bazı ipuçları paylaşacağız.

Resimleri sıkıştır

Kaçınılmaz bir ihtiyaç olmadığı sürece, görüntüleri her zaman 100 kb’den daha küçük olacak şekilde sıkıştırın ve büyük dosyaları kullanmaktan kaçının. Bir modal ya da indirme ile yüksek çözünürlüklü görüntüler kullanmak gerekiyorsa, ancak sayfa yüklenirken kullanımından kaçının.

WordPress wp-Smush gibi araçlarla kullana bilirsiniz. Bu şekilde tüm resimleri ve ayrıca her yüklemeyi sıkıştırabilirsiniz.

İyi hosting

senin o değil sadece önemli mi barındırma hedef pazar aynı ülkede ama bir adres barındırma sitenizde iyi hız için önemli noktalardan biridir hızlı. Bant genişliği söz konusu olduğunda sınırda olmak istemezsiniz, bu nedenle bu değerlere eksik kalmamanız şiddetle tavsiye edilir. Mümkünse, paylaşılan ana bilgisayarlarda bant genişliği paylaşmak yerine özel sunucular kullanın.

Yönlendirmelerden kaçının

Sitenize girdiğiniz herhangi bir yeniden yönlendirme, özellikle harici bir etki alanındaysa, tüm bağlantıların hedef web sitesine karşılık geldiğinden ve http gibi ek yeniden yönlendirmeler olmadığından emin olun. https.

Tarayıcı önbelleği

Tarayıcı önbelleği, tarayıcının daha önce ziyaret etmiş olduğunuz sayfaların veya içeriğin bir kopyasını kaydetmesini sağlayan bir uygulamadır. Bu şekilde, bu içerikleri tekrar indirmenize gerek kalmaz ve sayfanın yüklenmesi net bir şekilde hızlandırılır. Worpress gibi içerik yöneticileri, bu tür eylemleri otomatik olarak gerçekleştirmenize izin veren Litespeed, Performance ve WP Rocket gibi ücretsiz eklentileri içerir.

AMP

Hızlandırılmış mobil sayfalar (AMP) haberler ve bloglar için idealdir. Görüntüleri ve gereksiz kodları kesip, kullanıcının ihtiyacım olana hemen erişebilmesini sağladılar. Sayfanın küçültülmüş bir sürümü olduğundan, etkilenebilecek bazı içerikler vardır, bu nedenle haberler ve bloglar için gösterilir, ancak harekete geçirme ifadeleri veya karşılaştırmalı tablolar içeren içerikler için belirtilmez. WordPress kullanıyorsanız, bu işlevselliği AMP eklentisiyle edinebilirsiniz.

Hızı izlemeyi bırakma

Site hızını izlemek, hataları erken tespit etmenize ve konumlandırma işleminizin yapılandırma hataları nedeniyle düşmemesini sağlar. Bu tür eylemler için en popüler araç, Google’ın içeriğinizi nasıl gördüğünü bildiğiniz katma değeri olan Google Pagespeed Insights’tır . Bu araç aynı zamanda sitenizin hızını artırmak için önerilerde bulunacaktır.

Sonuç

Bir web sitesini yükleme hızı, hem gerçek kullanıcılara hem de Google algoritmasına yarar sağlayarak, SEO dünyasındaki ana ölçütlerden biri haline gelmiştir. Konumlandırma mücadelesi, sıfır toplamlı bir pazar olduğu için bir son noktaya sahip değildir, ancak bu ipuçlarıyla başlamak, içeriği geliştirmek veya işe başlamak gibi başka bir SEO fikri serisini uygulamaya başlayabileceğiniz bir noktaya ulaşmanıza olanak sağlar İşletmenizin anahtar terimleriyle bir iş yapın, tüm bu tür eylemler için her zaman uzmanların eline geçmenin iyi olması için , içerik konusunda uzmanlaşmış iyi bir şirket, hedef pazarınıza daha hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Cihat Özgen

Teknoloji, sosyal medya, web tasarım ve Siber Güvenlik ilgi alanlarım. Sektöre 1997 yılında giriş yaptım. Şu an aktif olarak Ağ ve Siber Güvenlik Alanın da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Aynı zamanda blogum için içerik üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu