Film / Sinema

ALİNA BOZ KİMDİR?

14 Haziran 1998 yılında Rusya’da doğmuş olan Alina Boz, trend dizilerden olan Paramparça dizisinde Hazal karakterini canlandırarak gündemimizde yer almaya başlamıştır. Güzelliği ve zerafetiyle tüm dikkatleri kendi üzerinde toplayan oyuncu günden güne ilgileri üzerine çekmeye devam etmektedir.
Aslen Bulgaristan göçmeni olan Alina Boz’un kökeni Türktür. 2005 yılında babasının işi nedeniyle İstanbul’a gelmişlerdir. İlkokulu da İstanbul da okumuştur. Küçüklükten itibaren oyunculuk sektöründe yer almış ayrıca kendini dans konusunda da geliştirmiştir. Şuan itibariyle ise Havacılık Meslek Lisesinde okumaktadır.
Alina, 173 boylarında 50 kilo civarındadır. Çoğu kişi tarafından sarışın zannedilse de kumral saçları ve yeşil gözleri vardır. Önemli bir diğer özelliğiyse hayvan sevgisi. Alina adeta sokak hayvanlarına aşık durumda. Sokak hayvanları hakkında yaptığı paylaşımları göz ardı edilemez.
9-10 yaşlarında tiyatro eğitimi almaya başladı. Hemen ardından ajansa yazılıp, reklamlarda oynamış, dergi çekimlerinde yer almıştır. En çok merak edilen sorulardan biri de Murat Boz la akrabalığının olup olmamasıdır. Murat Boz ile herhangi bir akrabalığı yoktur
Filmleri ve Dizileri
2013-2014 tarihleri arasında ’’Cesur Hemşire’’ adlı dizide,
2014-2016 tarihleri arasında Star Tv ekranlarında yayınlanan ’’Paramparça’’ adlı dizide,
2016 yılında ’’Kaçma Birader’’ adlı sinema filminde,
2017 yılında ’’Vatanım Sensin’’ dizisinde,
Yine aynı yılda ’’Bölük’’ adlı sinema filminde ve ’’Sevda’nın Bahçesi’’ dizisinde,
2018 yılında ise ’’Elimi Bırakma’’ dizisinde rol almıştır.
Birlikte Rol Aldığı Sanatçılar
Ata Demirer ile (Avea reklamlarında),
Murat Boz ile (Hey Girl dergisinde),
Hakan Yılmaz, Şebnem Bozoklu, Yeliz Şar, Tuluğ Çizgen, Sezai Aydın, Çağlar Çorumlu ile(Cesur Hemşire dizisinde),
Nurgül Yeşilçay, Erkan Petekkaya, Ebru Özkan, Burak Tozkoparan, Cemal Hünal, Nursel Köse, Civan Canova, Ahu Yağtu ile(Paramparça dizisinde),
Zafer Algöz,Melek Baykal, Cihan Ercan, Algı Eke, Nurgül Köse, Nejat Uygur, Necip Memili ile (Kaçma Birader filminde) birlikte görev almıştır.
Oynadığı Diziler ve Filmlerde Hangi Karakterlerde Rol Almıştır?
Elimi Bırakma(Azra),
Sevda’nın Bahçesi(Defne),
Vatanım Sensin(Prenses Anastasia Romanova),
Kaçma Birader(Melis Kahveci),
Paramparça(Hazal),
Cesur Hemşire(Canan)

Cihat Özgen

Teknoloji, sosyal medya, web tasarım ve Siber Güvenlik ilgi alanlarım. Sektöre 1997 yılında giriş yaptım. Şu an aktif olarak Ağ ve Siber Güvenlik Alanın da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Aynı zamanda blogum için içerik üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu