TEKNOLOJİ

Chrome 77’ye Sekme Gönderme İşlevi Geldi

Android için yayınlanan Google Chrome 77, sonunda farklı cihazlara sekme gönderme işlevine kavuştu.

İşlevi denemek için Chrome’un menü düğmesine tıklamanız, “Paylaş“a dokunmanız ve “Bu sayfayı gönder” seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Böylece geçerli sayfayı Google hesabınıza oturum açtığınız herhangi bir cihaza gönderebiliyorsunuz. Alıcı cihaz, gönderen cihazın adını, sayfanın adını ve adresini içeren bir uyarı gösteriyor.

Chrome kullanıcıları yenilikten memnun kalacak olsalar da Firefox, benzer bir işlevi bu sene şubat ayında sunmaya başlamıştı.

Chrome 77’de başka yenilikler de bulunuyor. Basitleştirilen İndirilenler sayfası, artık sol taraftaki dosya türü seçme menüsünü içermiyor. Dosya türünü artık ekranın üstündeki düğmeleri kullanarak seçiyorsunuz. Bu küçük değişiklik, sizi ek adımlardan kurtarıyor.

Diğer değişiklikler arasında arka planda yapılan performans geliştirmeleri ve geliştiricilere yönelik değişiklikler var. Değişiklik günlüğüne buradan ulaşılabiliyor.

Cihat Özgen

Teknoloji, sosyal medya, web tasarım ve Siber Güvenlik ilgi alanlarım. Sektöre 1997 yılında giriş yaptım. Şu an aktif olarak Ağ ve Siber Güvenlik Alanın da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Aynı zamanda blogum için içerik üretmeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu