OYUN
Trend

Oyunlarda Kullanılan En Dikkat Çekici Detaylar

Oyunlar, günümüzde özellikle genç kesimin hayatının belli bir alanında yer edinen araçlardır. Hayatın karmaşası ve yoğunluğu içerisinde bilgisayar oyunları oynamanın bir nefes gibi geldiğini düşünen kesim, azımsanmayacak haddedir. Olay bu şekilde oldukça oyun dünyası, daha ilgi çekici içerikler, daha özgün grafikler ile karşımıza çıkmakta, daha cazip ürünler sunarak talep artışı sağlamaktadır. Sektörün önemsediği bir nokta da; bu ürünlerin yapım aşamasına geçmeden önce, insan ve talep beklentisi ile ilgili analizler yapmasıdır. Örneğin; çeşitli anketler ile herhangi bir oyunda, insanların merakını “ne uyandırır?” sorusuna bir cevap araması ve işe koyulmasıdır. İnsanlar, hayal dünyasını zorlayan, iç dünyasını bir aksiyonun, maceranın içine sokabilecek yapay ürünleri sevmeye yatkınlardır.
Neden Bilgisayar Oyunları Oynama İhtiyacı Hissederiz?
Sahip olunan hayat monotonluğu, sürekli aynı vakitlerde işe gitmek için evden çıkmak, yine süregelen akşam saatlerinde eve dönmek, kurgulanmış varlıklar gibi hareket etmek, yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler diye ayrıma sahip olmak, farkındalığın artması, fakat bir eylem için sahip olunan şartlardan dolayı eylemi gerçekleştirememek, insanı üzen lakin yapacağı bir şey olmaması durumunda kabullenmesine sebep olan, aynı zamanda insan hayatında bu kötü gidişatın iyileşmesi için dikkat edilmesi, önemsenmesi gereken hususlardır. İş bu hale geldiğinde ise bir arayış, kaçış herkesin arzuladığı vazgeçilmez bir durumdur.
Bu durumda ise, insan hayallerini gerçekleştireceği bir sanal dünya keşfi yolculuğuna çıkabilir. Bazıları; sanal dünyasında bir tarlaya sahip olarak, bazıları savaş oyunlarında ülkesini ya da ailesini savunarak, bir diğeri de arkadaşları ile çoklu takım oyunlarında bu güzel hissiyata varabilmektedir. Hangi niteliğe sahip olunursa olunsun, insan içgüdüsel bir varlık olduğundan dolayı bu tür araçlara ihtiyaç duyar ve bu tarz araçlar ile vakit geçirmenin bir ihtiyaç olduğunu düşünebilir.
Bilgisayar Oyunları İnsanlara Ne Sunar?
Bilgisayar oyunları, insanlara özgür bir sanal dünya vaat ettiği gibi aynı zamanda ortak arkadaşlar ile birlikte oynandığı takdirde keyif verici bir eylem niteliğindedir. Diğer bir dikkate alınması gereken detay da, her şeyin fazlasının zarar olduğu unutulmamalı, makul oranda zaman ayırmak uzmanlar tarafından da daha uygun görülmektedir.

Cihat Özgen

Teknoloji, sosyal medya, web tasarım ve Siber Güvenlik ilgi alanlarım. Sektöre 1997 yılında giriş yaptım. Şu an aktif olarak Ağ ve Siber Güvenlik Alanın da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Aynı zamanda blogum için içerik üretmeye çalışıyorum.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu