SEO
Trend

SEO Stratejisi Neden Bu Kadar Önemli

ULUSLARARASI BAĞLANTI KURMA 2019’DAKİ SEO STRATEJİNİZ İÇİN NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ?

SEO dünyadaki her dijital pazarlamacının ve stratejistin keyfi ve acısı. Web olduğu sürece, bir arama motoru optimizasyonu stratejisi de web siteniz için öncelik olacaktır. Öyleyse, mevcut birçok strateji ve işlem arasından SEO’nun ana noktalarından biri olan bağlantı kurma konusunda ne gibi avantajlara sahip olabileceğinizi görelim. Dahası, zorlu ama ödüllendirici bir operasyon olan uluslararası bağlantı kurmaya odaklanacağız.

Birçoğunuzun zaten bildiği gibi, SEO işlemleri tüm pazarlama stratejisinin temel unsurlarından biridir . Sizin ve markanızın yapabileceği işlemlerden biri, web sitenizi diğer web sitelerine bağlamak, böylece arama motorlarına, yani Google’a güvenilir, saygın ve önemli olduğunuzu göstermektir. Bu bağlantılar veya adlandırıldığı gibi geri bağlantılar, sıralamanın önemli bir yönüdür. Ayrıca, elbette, Google tarafından yüksek rütbeli olarak değerlendirilmek ve ödüllendirilmek, bir şirketin kendileri için istediği şeydir.

Her neyse, bağlantı kurma işlemi o kadar basit değil, özellikle uluslararası bir üne sahip olmak istediğinizde, bazı önerileri takip etmek ve çevrimiçi sıralamanıza zarar verebilecek korkunç hatalardan kaçınmak daha iyidir.

Araştırma ve analiz

Her şeyden önce, her pazarlama etkinliğinde olduğu gibi, siz ve ekibinizin rakiplerinizi analiz etmeniz ve incelemelisiniz. Ne yapıyorlar, sıralaması ne, ne gibi SEO operasyonları yapıyorlar. Her pazarlamacının dediği gibi, rakiplerden çok şey öğrenebilirsiniz! Ancak okumak yeterli değil. Ayrıca yalnızca rakiplerinizden değil, kendi web sitenizden de verileri analiz etmeniz gerekecektir. Web sitelerini ve etki alanlarını analiz etmek için anahtar kelimeleri araştırmak için kolayca SemRush gibi araçları da kullanabilirsiniz.

Dikkat edilecek noktalar

Stratejinize karar verdiğinizde, ilgili bazı noktaları da göz önünde bulundurmanız gerekir:

  •    Yeni diller
  •    Yeni müşteri profilleri ve davranışları
  •    Yeni rakipler

Aslında, uluslararasıyken yeni bir pazarla uğraşıyorsunuz, bu nedenle ses tonunuzu ve müşterilere yaklaşmayı da düşünün.

Yerel olun ve etkilenin

Uluslararası olmadan önce kendi ülkenizde alakalı olmanız gerekir . Bu nedenle, ülkenizin web sitelerinde bağlantı kurma işlemlerini başlatmak ve birisinin şirketinizden veya markanızdan dışarıda bahsettiğini görmek için Google uyarılarını açmak daha iyidir. Bulunduğunuz bölgedeki varlığınızı pekiştirdiğinizde, aynı zamanda reklam yoluyla, dünyayı fethetmeye başlayabilirsiniz. Şaka yapıyorum ama aslında bağlantı kurma için uluslararası bir strateji geliştirmeye başlayabilirsiniz. Yine, ilk adım rakipleri ve kendinizi incelemek ve analiz etmektir. Sözcüğü yeni bir ülkede yaymanıza yardımcı olacak bir etkileyici de bulabilirsiniz – en iyi etkileyicileri ve belirli bir ülkenin en iyi içeriğini öğrenmek için BuzzSumo’yu inceleyin .

Ücretli bağlantılar ve iyi içerik

Elbette, belirli bir noktada, şirketinizin öne çıkmasına yardımcı olmak için ödeme yapmanız gerekecektir. Sosyal medyada sponsorlu reklamlar için para ödeyecek ve bazen bağlantı kurma için ödeme yapacaksınız. Bununla birlikte, kaliteli içerik için ödeme yaptığınızdan emin olun: iyi yazılmış ve ilgi çekici makaleler ve yazılar, markanızı geliştirmenin en iyi yoludur. Bu nedenle, güzel içeriğinizi oluşturmak için profesyonel kaynakların yardımına ihtiyacınız olacak .

Pes etme

Uluslararası otoritenizi kurmak stresli ve uzun olabilir. Ancak, pes etmeyin ve her zaman hazır olun: sosyal medya, kamuya açık etkinlikleri ve fotoğrafları bile birbirine bağlar. Her iyi içerik, markanızın önemini arttırmada yardımcı olabilir. Bu nedenle, pes etmeyin, denemeye ve test etmeye devam edin, odaklanın ve çevrimiçi bulabileceğiniz tüm kaynakları kullanın.

Cihat Özgen

Teknoloji, sosyal medya, web tasarım ve Siber Güvenlik ilgi alanlarım. Sektöre 1997 yılında giriş yaptım. Şu an aktif olarak Ağ ve Siber Güvenlik Alanın da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Aynı zamanda blogum için içerik üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu