YAZILIM

Windows Yazilimi Ne Kadardir

Windows Yazılımı Ne Kadardır?

Windows ev, iş ve birçok ortam için yazılımsal ve donanımsal programlar geliştirmektedir. Web tasarımı yapan kişiler genellikle World, Excel, Powerpoint gibi programlar kullanırlar. Yazılım için yeni çıkan Windows fiyatları bilgisayarların bit uyumuna göre değişmektedir.

Yazılım Fiyatları?

Windows 10 Pro fiyatı 32 bit ve 64 bit bilgisayarlar için 500 TL ve 600 TL arasında değişmektedir. Dijital yazılım lisansları daha uygun fiyattadır. Bu fiyatlar 25 TL ve 100 TL arasında değişmektedir. Windows kapalı kaynak kodlu bir firmadır. Bilgilerini halka açık olarak sunmamaktadır. Açık kaynak kodlu sistemler ise halka açık ve geliştirilmeye yöneliktir. Bu yüzden Windows birçok ürünü gizlemektedir.

Kişisel olarak kolaylık sağlayan bu programlar iyi olması yanı sıra fiyat olarak insanlara fazla gelmektedir. Windows yazılım şirketi olarak günümüzde birçok yerde kullanılmaktadır. Ürün fiyatları fazla gelen kullanıcılar illegal yollarla yazılımları ücretsiz indirmektedir. Bunlar yasal olmamakla beraber kullanılmaya devam etmektedir. Bunlara sınırlama olarak Windows birçok şeyi engellemiştir. Ücretli olarak alınan yazılım ile ücretsiz olarak indirilen yazılım arasında birçok fark bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir:

  • İçerik yetersizliği.
  • Kişisel yazılım programlarının engellenmesi,
  • Sınırlı zaman diliminde kullanılması,

Bunlar Windows yazılım şirketinin aldığı başlıca önlemlerdir. Bu önlemleri çoğaltmak için uğraş verseler de yeni yollar ve açıklar bulunmaya devam etmektedir.

Windows Şirketi Yazılım Mühendisleri?

Biri olan Windows yazılım için çalışan arayışlarını titizlik ile sürdürmektedir. Alınacak olan elemanları geçmiş projelerine göre değerlendirmektedir. Proje başarısı Windows şirketi için büyük bir öneme sahiptir. Genç ve yenilikçi bir ekip arayışında olan Windowsaçık fikir ve güncel yaşamaya kolaylık sağlayan birçok proje için uyumlu bir eleman grubu arayışındadır. Şirketin potansiyeli açısından gençler çok önemlidir.

Büyük şirketlerin ve yazılımcı firmaların birçok kısmı eleman ve iyi yazılım çalışanlarını bu yollarla seçmektedir. İhtiyaçlarını sadece genç ve yenilikçi fikirli kişiler karşılamaktadır. İş başvurularına giden kişilerin çoğu bu arayışların farkındadır ve yeni fikirlerini başvuru sırasında yetkili kişilere sunmaktadır. Bu incelemeler sonucunda başvurular onaylanma sürecinden geçerek işe alınmaktadır.

Cihat Özgen

Teknoloji, sosyal medya, web tasarım ve Siber Güvenlik ilgi alanlarım. Sektöre 1997 yılında giriş yaptım. Şu an aktif olarak Ağ ve Siber Güvenlik Alanın da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Aynı zamanda blogum için içerik üretmeye çalışıyorum.

2 Yorum

  1. Merhabalar Cihat bey,ben sizi bir forumdan görüp geldim InstaFly (isterseniz sansürleyebilirsiniz) uygulamasının dosyalarını paylaştığınız forumdan görüp geldim.Acaba dosyalar hala elinizde mi,eğer elinizdeyse bana gönderebilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu