TATİL

Yurt Dışına Yerleşmek İsteyenlere: Kolayca Göç Edebileceğiniz 10 Ülke

Yurt Dışına Yerleşmek İsteyenlere: Kolayca Göç Edebileceğiniz 10 Ülke
Günümüzde yurt dışına çıkmak isteyenler hatta istediği yere yerleşmek isteyen pek çok insan var. Fakat her ülkede bu o kadar kolay olmaz. Ülkenin kanunları, kuralları engel koyabilir. Ama bazı ülkeler vardır ki size büyük kolaylıklar sağlar.
1. Kanada
Kuzey Amerika’da bulunan bu ülkede, onay için hızlı giriş programını kullanabilirsiniz. Birkaç dil biliyorsanız ve eğitiminiz varsa işler oldukça kolaylaşacaktır.
2. Meksika
Güney Amerika’dadır. Güvensiz olarak bilinse de hala güvenli yerleri mevcuttur. Eşsiz plajları ve farklı lezzetleri harika bir yerdir. FMM vizesiyle giriş yapılabilir. Süre 6 aylıktır fakat dolduğunda tekrar yenilenebilir. Bu vize ile çalışamazsınız fakat geçici ikamet vizesini kullanabilirsiniz.
3. Avusturya
Ülke 10 farklı ikamet hizmeti sunmaktadır. Bir Avrupa Birliği ülkesinde ikamet etmediğiniz sürece ikamet başvurusunu kendi ülkenizden yapmanız gerekir. Oturma iznine başvurmadan önce 6 aya kadar D vizesi alma hakkı kazanılır.
4. Belçika
İkamet vizesi için bir işe ihtiyacınız olacak bu sonsuza dek olmaz fakat işiniz olduğu sürece ikamet edebilirsiniz.
5. Belize
Meksika ile Guatemala arasında yer alır. Yaşam maliyeti çok düşüktür ve resmi dili İngilizcedir. 30 günlük ziyaretçi vizesine girilebilir. Daha sonra 50 hafta boyunca her ay vize yenilenmelidir.
6. Panama
Panama’nın emekli vizesi aylık 1000 dolarlık bir gelir gerektirir. Emeklilik durumunuz yoksa bankada 5000 dolarlık bir depozito size kalıcı ikameti sağlar.
7. Paraguay
Paraguaylı bir bankaya asgari ücretin 35 katı olan bir miktar para yatırılması gerekmektedir. Yaklaşık 4500-5500 dolara çıkıyor. Süresiz yaşamak için gereken budur ve bundan 3 yıl sonra vatandaşlığa başvurulabilir.
8. Kosta Rika
Yaşam maliyeti yüksek değildir. Bir çiftin geçinmesi için 2500 dolar yeterlidir. Daima ikamet için işe ihtiyacınız olacaktır. İngilizce öğretmeyi veya turistleri eğlendirmeyi seviyorsanız oldukça kolaydır.
9. Bulgaristan
Oturma izni için 500 bin avro değerinde devlet tahvili almak ya da 5 yıl boyunca elde tutmak yeterli.
10. Yunanistan
Öncelikle D tipi vize alınır, daha sonra yatırımcıların 250 bin avro değerinde gayrimenkul alarak oturma izni alabiliyor.

Cihat Özgen

Teknoloji, sosyal medya, web tasarım ve Siber Güvenlik ilgi alanlarım. Sektöre 1997 yılında giriş yaptım. Şu an aktif olarak Ağ ve Siber Güvenlik Alanın da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Aynı zamanda blogum için içerik üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu